Kína: lassabb növekedés, gyorsabb infláció
A kínai ipari termelés növekedése 11 hónapos mélyponton van, éves szinten 13,4 százalékkal bővült, a kiskereskedelmi értékesítés növekedése is lassult júliusban, éves szinten 17,9 százalékkal emelkedett, az infláció 3,3 százalékos, 21 hónapja a leggyorsabb.
A China International Capital szerint az infláció lassulni fog a második félévben, a gazdaság lehűlésének köszönhetően, és az alapanyagok árai csak korlátozott mértékben növekszenek majd.
Az új hitelek kihelyezésének csökkenése, a kiskereskedelmi forgalom visszaesése, az árak gyorsabb növekedése a gazdaság növekedésének lassulását jelzik.
A világ harmadik legnagyobb gazdaságában a növekedés 10,3 százalékra csökkent az előző negyedéves 11,9 százalékról.


